Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

2008-Döntö

2010.07.30
A bécsi Ernst Happel Stadionban játszották a tizenharmadik Európa-bajnokság döntőjét, a Spanyolország-Németország összecsapást. Az első félidő két egyenlő erős (tegyük hozzá: nagyon erős) csapat többé-kevésbé kiegyenlített küzdelmét hozta, nagy helyzetig azonban csak a spanyolok jutottak el. Előbb Christoph Metzelder ért bele olyan szerencsétlenül Andrés Iniesta lecsúszott lövésébe, hogy Jens Lehmann kellett bravúrt bemutatnia (megtette), majd Fernando Torres felhőfejese landolt a kapufán. A 33. percben gólt lőttek a hispánok: Torres Philipp Lahm és Lehmann kapus bizonytalankodását kihasználva a hosszú sarokba pörgetett. A második negyvenöt perc már a spanyoloké volt, a németek – bár nekik kellett támadniuk – mindössze egy oldalhálóba menő Michael Ballack-próbálkozással vétették észre magukat, miközben a túloldalon Sergio Ramos, Iniesta, Marcos Senna is eldönthette volna a meccset, sőt, kiütéssé alakíthatta volna a végeredményt. Egyikük sem járt sikerrel, ám a spanyolok így sem bánkódtak, hiszen 1:0 arányú sikerükkel negyvennégy év után ismét Európa-bajnokok lettek. Honlapunk a finálé legjobb játékosának Fernando Torrest választotta. Spanyolország-Németország 1:0